Rotterdam met kinderen voelt anders dan Amsterdam of Utrecht. Geen smalle grachten en knusse plekjes, maar grote straten, moderne architectuur en attracties die werkelijk groot zijn. Voor families die houden van ruimte, water en moderne vibes is Rotterdam vaak prettiger dan de andere twee. Hieronder hoe je een dag of weekend slim aanpakt: per leeftijd, met praktische tips over OV, parkeren en eten.
Belangrijke vooraf: Rotterdam is uitgestrekt. Onderschat de afstanden niet. Met kleine kinderen blijft รฉรฉn buurt aanhouden vaak slimmer dan twee uitjes aan tegenovergestelde kanten van de stad combineren.

Wat maakt Rotterdam goed voor gezinnen
Drie dingen onderscheiden Rotterdam. Het is veel ruimer dan Amsterdam of Utrecht, kinderwagens of bakfietsen passen overal door, en er zijn weinig krappe wachtrijen. De grote attracties (Diergaarde Blijdorp, Maritiem Museum, Markthal) zijn echt voor families gemaakt. En het water (Maas, havens) maakt voor veel kinderen elk uitje extra spannend: boten, dokken, wandelpaden langs het water.
Wat je moet weten: het kerncentrum is minder druk dan in Amsterdam, maar zaterdagmiddag bij de Markthal en de winkelstraten kan het wel vol zijn. Doordeweeks is veel rustiger.

Per leeftijd: wat past en wat niet
Kleuters (3โ6 jaar): Diergaarde Blijdorp is voor deze leeftijd geweldig. Verdeeld in continenten, met onderweg twee speeltuinen en een grote indoor-speelruimte (Biotopia) waar kinderen in een levensgrote walvis kunnen klimmen. Reken op een halve dag tot een hele dag. Blijdorp is groot, dus kies een route en hou je daaraan. Voor 2026: tickets โฌ27,50 voor kinderen 3โ12 jaar, gratis onder 3.
Onderbouw (groep 3โ5): Maritiem Museum is voor deze leeftijd top. Vooral de afdeling "Professor Plons" werkt: kinderen leren over een professor en zijn vrienden op wereldcruise, helpen schepen laden en lossen, scannen containers, koken eten in de scheeps-keuken. Echt doe-museum, niet kijk-museum.
Bovenbouw (groep 6โ8): Euromast beklimmen voor het uitzicht over Rotterdam (panorama 100 meter hoog, lift naar boven). De Kunsthal heeft wisselende exposities die voor oudere kinderen interessant kunnen zijn, check vooraf welke tentoonstelling er hangt. Voor avontuurlijke gezinnen: een rit met de waterbus naar Kinderdijk om de molens te bekijken.
Eten met kinderen in Rotterdam
De Markthal is voor lunch met kinderen praktisch onverslaanbaar. Tientallen kraampjes met eten uit alle windstreken. Surinaams, Italiaans, Vietnamees, Spaans. Iedereen vindt iets, en de hal zelf is een attractie. Wel druk in het weekend, dus kom doordeweeks of vroeg op zaterdagochtend.
Voor een rustigere zit-lunch is Tasman in Poortugaal (vlakbij Rotterdam) een echt kinderrestaurant met een speelhoek in de kelder. Jordy's Bakery heeft de hele bovenverdieping omgebouwd tot kinderverdieping. Voor meer plekken zie onze gids over kindvriendelijke restaurants in Rotterdam.
Praktisch: OV, parkeren, kortingen
Met de auto naar Rotterdam-centrum kost in de centrum-garages โฌ4โ5 per uur. P+R is goedkoper: P+R Slinge of P+R Kralingse Zoom vanaf โฌ5 per dag inclusief OV-tickets. Voor Diergaarde Blijdorp is er een eigen parkeerterrein bij de ingang.
Met de trein: Rotterdam Centraal is goed bereikbaar vanaf alle grote NL-steden. Vanaf Centraal: tram 25 of metro naar Diergaarde Blijdorp (10 min). Voor Maritiem Museum: tram 21 of 24 naar Leuvehaven (5 min). De Erasmusbrug is loopafstand vanaf Centraal voor wie de iconische brug eens wil zien.
Kortingen om te kennen:
- Museumkaart: Maritiem Museum, Boijmans Van Beuningen, Kunsthal, Wereldmuseum doen mee. Diergaarde Blijdorp doet NIET mee, eigen tickets nodig.
- Combinatietickets Blijdorp + Maritiem: soms beschikbaar voor โฌ40 per gezin, vooral in vakantie-periodes, check websites.
- RET dagticket OV: voor het hele Rotterdamse OV-netwerk. Kinderen 4โ11 reizen voor โฌ2,50 per dag (Railrunner-tarief).
Bij regen of overdekt
Rotterdam is bij regen prima te doen. Maritiem Museum en Markthal zijn volledig binnen, Diergaarde Blijdorp heeft veel overdekte delen (Oceanium, Biotopia). Voor specifieke regen-tips zie onze gids over met kinderen bij regen in Rotterdam. Voor brede inspiratie helpt onze gids over leuke uitjes in Nederland met kinderen.
Eerlijk: wat we niet aanraden
Een paar Rotterdam-attracties die op kindvriendelijke lijstjes verschijnen maar in de praktijk tegenvallen:
- Hotel New York-rondvaart met kleuters: de boot-overtocht naar Hotel New York is leuk maar met kleine kinderen lang en wankel. Beter vanaf groep 4.
- Boijmans Van Beuningen met kinderen onder 8: prachtig museum, maar moderne kunst is voor kleintjes saai. Vanaf groep 5โ6 wel leuk.
- SS Rotterdam met kleine kinderen: het oude cruiseschip is interessant maar de tour duurt lang en heeft veel trappen. Beter vanaf groep 6.
- Erasmusbrug-wandeling op winderige dagen: prachtig uitzicht maar bij sterke wind worden kinderen koud en chagrijnig.
Voor specifieke uitjes per type en gratis opties zie onze gids over uitjes met kinderen in Rotterdam en gratis dingen doen met kinderen in Rotterdam.
Prijzen, openingstijden en aanbod kunnen wijzigen. Check de website van de attractie voor je gaat. Laatst bijgewerkt: mei 2026.